Písničky Františka Janečka, Michala Davida, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky hrají v muzikálu Sagvana Tofiho hlavní roli. Možná je tenhle příběh, který začal na diskotéce v 80. letech i vaším příběhem. Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled.

Mládí bez ohledu na to, kolik vám dneska je. Čas na blbnutí je vždycky, zvlášť když k tomu hrají Decibely lásky, Poupata, Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Každý mi Tě lásko závidí a další ze třiceti legendárních písní.

Důvěrně je znáte. Buď to byly písničky vašeho mládí, nebo mládí vašich dětí či rodičů.

Nestárnou, jsou tady pořád. Možná vás i štvou, ale určitě je zbožňuje někdo, koho znáte. Samy si říkaly o muzikál. Tak jsme to zkusili!

Režie se ujal Petr Novotný, renomovaný muzikálový režisér, jehož inscenace se staly legendami. Za všechny jmenujme Jesus Christ Superstar, Les Misérables – Bídníci nebo Miss Saigon. Hudební aranžmá má na starosti studio Basefloor.

O čem je muzikál Děti ráje

Parta maturantů, na konci 80. Let, tráví svůj volný čas po diskotékách. Těm kralují velcí frajeři – „dýdžejové“ Tom a Stanley (SagvanTofi, Lukáš Vaculík, Braňo Polák a Martin Zounar).

Jen romantik Michal (František Pytloun, Tomáš Löbl), který píše básničky a skládá písničky, se kolektivu vymyká a je terčem jejich posměchu. Michalovu lásku ke spolužačce Evě (Petra Doležalová, Michaela Sejnová) překazí intriky její kamarádky Kájiny (Martina Cerhová, Hana Kubinová).

Po dvaceti letech se Eva (Míša Nosková, Šárka Marková znovu setkává se svou první velkou láskou Michalem (Bořek Slezáček, Peter Veslár) a nekonečný milostný příběh se vrací v podobě sblížení její dcery Báry (Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti) a Michalova syna Mickeyho (Michael Foret, Petr Poláček).

Hráli: Michaela Sejnová, Petra Doležalová (Mladá Eva), Tomáš Löbl, František Pytloun (Mladý Michal), Hana Kubinová,  Martina Cerhová (Mladá Kájina), Věra Vodičková (Mladá Kájina / Taneční company), Sagvan Tofi, Martin Zounar (Tom), Lukáš Vaculík, Braňo Polák (Stanley), Míša Nosková, Šárka Marková (Dospělá Eva), Bořek Slezáček (Dospělý Michal), Peter Veslár (Dospělý Michal / Dospělý Čusbus), Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti (Bára), Michael Foret, Petr Poláček (Mickey), Soňa Pínová, Lucie Pospíšilová (Dospělá Kájina), Filip Antonio, Jan Bačkovský, Sebastian Pošmourný (Malý Čusbus), Patrik Plesinger (Dospělý Čusbus), Jaroslav Klein, Josef Štágr (Michalův otec), Marie Horváthová, Barbora Rajnišová (Ředitelka Vostrá), Jan Hönig, Martin Bačkovský (Šoumen), Robert Hlavatý, Jaroslav Nicolas Milíček, Vít Bečvář, Roman Duda.

Taneční company: Petra Parvoničová, David Bouša, Hedvika Dolejšová, Martina Fantová, Radek Fišer, Milan Františák, Ondřej Havel, Kateřina Huková, Lukáš Kellner, Monika Charvát Kubínová, David Maule, Michaela Novotná, Zdeňka Pijanová, Kamila Mottlová, Radim Pátek, Klára Kočárková, Přemysl Pálek.

 • Premiéra: 14. listopadu 2009.
 • Režie: Petr Novotný
 • Scénář: Sagvan Tofi
 • Hudba a texty: Michal David, František Janeček, Zdeněk Barták, Vítězslav Hádl, Richard Bergman, František Řebíček, Eduard Pergner, Jaroslav Machek, Pavel Vrba
 • Scénograf: Ivo Žídek ak.arch
 • Choreografie: Petra Parvoničová
 • Výtvarník kostýmů: Zuzana Straková
 • Producenti: Michal Běloušek & Viktor Mráz
 • Děti Ráje uváděla společnost No.ART s.r.o. v muzikálovém divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti.

Poslední sezona!

Sezona 2013 – 2014 byla pro tento muzikál poslední. Fanoušci se těšili na 400. představení, ale i ze Silvestrovské a dvou speciálních Rozlučkových představení, která se uskutečníla koncem března 2014.

Muzikál, který v Praze shlédlo přes 400.000 diváků při 480 reprízách. Představení, které pravidelně končílo aplausem ve stoje. Představení, kde si diváci zpívají s herci. To byli Děti Ráje, muzikál, v němž hlavní roli hrají písničky.

Děti Ráje napsal legendární ledoborec dívčích srdcí, zpěvák, herec a podle ankety deníku Blesk Muž roku 2013 Sagvan Tofi, kterého na jevišti znovu doprovází jeho kamarád do deště Lukáš Vaculík.

Režie se ujal muzikálový matador Petr Novotný (Fantom opery nebo Les Misérables – Bídníci). A to vše zdobilo skvělé výkony tanečníků pod vedením autorky choreografie Dětí Ráje Petry Parvoničové.

Muzikál Děti ráje pokračuje v Brně

Po skončení muzikálu v Praze se autor s novým produkčním týmem rozhodl uvést muzikál na půdě moravy a to v Brně. další informace a předprodej vstupenek na Děti Ráje najdete na www.detirajebrno.cz.

 

 • Výtvarník dekorace: Daniel Dvořák
 • Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová
 • Režie: Radek Balaš
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com